Karadeniz Mahalli Off road 3.Ayak Aygaz Veziroff yarışları nasıl düzenlendi ve kazananlar kimler diye merak edenlere bu konu hakkında bilgiler verdiğimiz bir yazı dizisi.

Off road hakkında günümüzde özellikle spor dalları ile ilgilenen bireyler bilgi sahibidir. Türkiye genelinde off road etkinliklerinin yaygınlaşmış olması ve bireylerin ekstrem sporlara olan merakının artması ile birlikte popülerliğini her geçen gün arttıran off road, Karadeniz Mahalli Off Road Turnuvası tarafından da her yıl düzenli olarak oluşturulmaktadır. 

Off road yarışları hakkında bilgi sahibi olan ya da deneyim kazanmak isteyen bireyler, belirtilen turnuvalara katılarak, farklı bir deneyim yaşamanın yanında sıra dışı spor türlerini arasında farklı dalları da öğrenme fırsatı bulmaktadırlar. 

3. Off Road Nedir

Off Road Nedir

Off road genel olarak otomobil yarışları şeklinde bilinmek ile birlikte, doğa sporları olarak daadlandırılmaktadır. Spor türleri arasında farklı bir deneyim arayan bireylerin tercih ettiği, off road tutkunları adına vazgeçilmez spor dalları arasında her zaman yerlerini korumaktadır. 

Zorlu doğa parkuları içerisinde bireylerin belirtilen süre zarfında yarışı tamamlamaları şeklinde gerçekleştirilen off road etkinliklerinde önemli olan noktalardan bir tanesi iyi bir araca ve kontrol gücüne sahip olmaktır. 

Off road yarışlarına katılım, ise son derece basit olmak ile birlikte bu tarz spor türlerine merak duyan bireylerin gerekli off road kulüplerine başvurarak, yarış takvimi hakkında bilgi almaları yeterli olmaktadır. 

6. Off Road Etkinliklerinde Neler Yapılır

Off Road Etkinliklerinde Neler Yapılır

Türkiye genelinde etkinlik listesi her geçen gün artan off road yarışları, sıradışı spor dalları arasında popülerliğini her geçen gün arttırmaktadır. 

Karadeniz Mahalli Off road 3.Ayak Aygaz Veziroff yarışları sonucunda, katılımın yoğun olması ile birlikte, Sinan ve Hasan Çelebi, birinci olurken, Yıldıray Çil ve Bayram Topal ise ikinci kategoride yarışı sonlandırmışlardır. 

Ekim ayında gerçekleşen etkinliklerde araçlar içerisinde yarışan çift birey olduğu için, başarı sırasına göre bireyler çift olarak sıralanmaktadırlar. 

Off road takvimi içerisinde en çok katılımcıya sahip olanyarışlardan bir tanesi olan Karadeniz Mahalli yarışları katılımcı sayısını offroad etkinliklerinin popüler olması ile birlikte arttırmış durumdadır. 

Yarışlar sırasında ise farklı eğlence turnuvaları düzenlenmekte, konser ve etkinlikler oluşturularak katılımcılara keyifli saatler yaşama imkanı sunulmaktadır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları