Off road etkinlikleri kapsamında 3. Off road şenliği Osmaniye'de yapıldı. İşte yarışlar ve etkinlikler hakkında detaylı bilgiler içeren blog yazısı.

Off road etkinlikleri arasında merakla beklenen 3. Off road şenliği Osmaniye ilinde düzenlenen organizasyonlar gerçekleşti. 

Off road haberleri içerisindeki yarışmaya 27 il ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nden yaklaşık 100 arazi aracı katıldı. Off road Osmaniye şampiyonları yaklaşık 20 bin kişinin izlediği müsabakaların ardından belli oldu.

3. Osmaniye Off Road Severleri Buluşturdu

Osmaniye Off Road Severleri Buluşturdu

Yaklaşık 20 bin yarışsever tarafından takip edilen ve Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Off road yarışları Karaçay Vadisi üzerinde gerçekleştirildi. Toplam 4 kategoride yarışan pilotlar, araçları ile çamur, rampa, virajlı ve çukur yollarda sıralamada üst sıralarda yer almak için kıyasıya mücadele etti. 

Sınıf 4 şampiyonu ise Konya ilinden katılan Ömer Kantu oldu. Off road Osmaniye şampiyonları ödüllerini, madalya, plaket ve kupa şeklinde alırken, Belediye Başkanınca ayrıca şehrin sembollerinden olan yer fıstığı ikram edildi. 

Off road etkinlikleri dahilinde duyurulan ve off road haberleri içerisindeki yarışma Osmaniye Belediyesi ve Osmaniye off road kulübünün ortaklaşa düzenlediği bir şenlik olarak 3. Kez düzenlendi. 27 farklı şehir ve KKTC’den katılan yarışmacılar, özel olarak tasarlanmış 400 kadar arazi aracı ile yarıştı.

6. 20 Bin Kişi Takip Etti

20 Bin Kişi Takip Etti

 27 farklı şehir ve KKTC’den katılan yarışmacılar, özel olarak tasarlanmış 400 kadar arazi aracı ile yarıştı.

 Off road etkinlikleri içerisinde başarılı bir organizasyon olan 3. Off road Osmaniye şampiyonları ise organizasyonun son derece başarılı olduğunu ifade ettiler.  

Osmaniye Belediyesi ve Osmaniye off road kulübünün üstlendiği organizasyon özellikle yarış severlerin yoğun ilgisi ile neticelendi.  

Off road haberleri dahilindeki müsabakaları yaklaşık 20 bin kişi takip ederken, gerek bu spora merak duyanların gerekse de bu sporun yarattığı görsel şöleni kaçırmak istemeyen fotoğrafçıların ilgisine konu oldu. 

Belediye Başkanı Kadir Kara yaptığı açıklamada belediyenin ve off road kulübünün destekleriyle düzenlenen yarışmaların ülke çapında ve sürekli hale gelmesinin kentin tanıtımında oldukça önemli olduğunu ifade etti. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları