Yakacık Çocuk Yuvası Çocukları ile piknik alanında off road coşkusu yaşandı. Off road yarışları kapsamında düzenlenen bu duyarlı yarışın detayları bu yazı dizisinde.

Off road turnuvalarını ve bir spor dalı olarak ne kadar çok ses getirdiğini günümüzde duymayan yoktur. 

Ekstrem sporlar içerisinde yer almasına rağmen hem dünyada hem de Türkiye’de hatrı sayılır bir takipçi kitlesine ulaşan off road karşılaşmalarında sporcular farklı deneyimlerin keyfini çıkarırken izleyiciler ise yeni spor dalları hakkında bilgi sahibi olmaktadır. 

Off road yarışları kapsamında düzenlenen en duyarlı etkinliklerden bir tanesi karşımıza yakacık çocuk yuvası ile piknik şeklinde çıkmaktadır. Beykoz off road kulübü tarafından düzenlenen etkinlikte yuva çocuklarının farklı bir gün geçirmelerine yardımcı olunurken, güzel bir etkinliğe de imza atılmaktadır. 

4. Beykoz Off Road Kulübü

Beykoz Off Road Kulübü

Off road aktivilerinin yaygınlaşması ile birlikte, off road kulüpleri de Türkiye genelinde yaygınlaşmış durumdadır. Önceleri yalnızca Ankara ve İstanbul gibi belirli şehirlerde yer alan off road kulüpleri, günümüzde off road’ın adını duyurması ve etkinlik alanlarının artması ile birlikte tüm il ve ilçeler de çoğalmış durumdadır.  

Bu anlamda oluşturulan en aktif off road kulüplerinden bir tanesi de Beykoz off road kulübü olarak dikkat çekmektedir. 

İlçe kulübü olmasına rağmen etkinlik alanlarını genişletmesi ve oluşturduğu birbirinden farklı sosyal sorumluluk projeleri ile popülerliğini arttıran Beykoz off road kulübü, yakacık çocuk yuvası etkinliği ile de tüm sosyal çevreler tarafından beğeni toplamıştır. 

Off road pikniği olarak düzenlediği etkinlikte kimsesiz çocukların keyifli bir gün geçirmesi adına farklı oyun ve yarışlar oluşturulmuştur. 

8. Off Road ve Sorumluluk Projesi

Off Road ve Sorumluluk Projesi

Off road genel olarak otomobil yarışları ile oluşturulan bir spor dalı olarak bilinmek ile beraber, sıradışı spor türleri içerisinde yer almaktadır. ekstrem sporlar olarak da adlandırılan off road’ta sporcuların en iyi şekilde yarışları tamamlayabilmeleri adına iyi eğitim almaları ve zorlu doğa koşullarına alışık olmaları gerekmektedir. 

Off road yarış takvimi kontrolünde düzenlenen off road yarışlarında sporcuların yanında katılımcılar da farklı bir deneyim yaşama fırsatı bulmaktadırlar.

Sıradışı sporlara merak duyan bireyler Beykoz off road kulübüne üye olabilecekleri gibi aynı zamanda bu tarz etkinlikler düzenleyerek, off road sporlarının daha fazla duyulması adına yardımcı olabilmektedirler. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları