Trabzon Off Road yarışları düzenli yapılan müsabakalar olmakla birlikte bu sene yapılan Trabzon 3. Ayak Off road yarışları hakkında bilgiler verdiğimiz bir blog yazısı.

Off Road

Off Road

Türkiye’de ve Dünyada yarışılan bu spora Türk tabiri ile koca ayaklarda denilir. Koca ayaklarında esprisinde bütün araçlardaki lastik ebatlarının en büyük olmasıdır. 

İmkân el verdiği sürece fakat çok zorlu parkurlarda gerçekleşir Off road. O zorlu ve çamurlu parkurlarda araçların ne kadar işe yaradığını off road yarışmalarını izleyenler daha iyi bilirler.

Off Road Etkinlikleri

Off Road Etkinlikleri

Trabzon Off Road yarışları Off road yarış takvimi yaklaşık 5 sene önce üç beş aracı olan arkadaşın birlikte hareket etmesiyle Trabzon Off road kulübün kurulmasıyla yarış takvimine start verilmiştir ve 50 araçlık bir kulüp haline geldi. 

3. Ayak Trabzon Off road yarışlarında Haçkalıbaba yaylasına çıkılıp oradan da kapalı olan Kayabaşı yaylasına çıkılır. 

Eğer çıkılabilirse Kayabaşı Yaylasından Dağların arkasından da Doğuya Maçka Sümela Manastırına inmeyi hedeflerler. 

Off Road Etkinlikleri Ne Zaman Düzenlenir

Off Road Etkinlikleri Ne Zaman Düzenlenir

Karadeniz özellikle öyle bir coğrafi yapıya sahiptir ki Türkiye’nin her yerinde Off road kulüpleri var herkes Off road yapıyor ama istenildiği zaman her mevsimde Off road yapılabilir. 

Trabzon’da bütün kış Off road yapılmak istenilsin Temmuz ayında kar üzerinde gezilir. 

Trabzon 3. Ayak Off road yarışları Akçaabat İlçesinde 24 ve 25 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlendi 40 adet ve 75 Yurt içi ve yurt dışından gelen profesyonel yarışmacılar zorlu parkurda kıyasıya mücadele verdiler.

 İzlenilmesi çok eğlenceli ve çok heyecanlı olan Off road çok sevilen bir yarış haline geldi. 

3. Ayak Trabzon yarışında katılım çok yüksekti. Bir sonraki Trabzon Off road yarışlarını http://troff.gen.tr sitesinden takip edebilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları