Off Road tutkunlarının merak ve heyecanla beklediği 4. Veleddin Hüdan Off Road Yarışı Kıbrıs'da Alagadi isimli bölgede yapıldı. Heyecan dolu yarışta neler yaşandı?

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonutarafından desteklenen 4. Veleddin Hüdan Off Road yarışı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Alagadi bölgesinde yapıldı. Uyuşturucu ile mücadeleninönlenmesine adanan yarış 3 katagoride ve 23 yarışcı ile gerçekleşti. Rahmetli Veleddin Hüdan adına gerçekleşen yarışı Statis Efstatiou-Nikolas Efstatiouikilisi kazanırken, Mustafa ve Halil Şah ikilisi de ikinci oldu. 

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından hazırlanan yarış takvimi arasında yer almayan 4. Veleddin Hüdan Off Road Yarışı Kıbrıs'da geleneksel hale gelmesi planlanan Off Road yarışı olma özelliği taşıyor.

Kuzey Kıbrıs'ta Off Road Heyecanı

Kuzey Kıbrıs'ta Off Road Heyecanı

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği tarafından düzenlenen4. Veleddin Hüdan Off Road  yarışı Alagadi Bölgesindeki parkurda yapıldı. İlk düzenlenen ve Başbakanlık  Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu tarafından desteklenen yarış 3 katagoride gerçekleşti. 2017'nin ilk yarışı olan 4.Veleddin Hüdan Off Road Yarışına 23 yarışcı katıldı. 

Yarışmada  zorlu etapları  Statis Efstatiou-Nikolas Efstatiou ikilisi birincilikle tamamlarken ikinciliği Mustafa ve Halil Şah ikilisi elde etti.Türkiye  Otomobil Sporları Federasyonu tarafından hazırlanan off road yarış takvimi içerisinde bulunmayan  4. Veleddin Hüdan Off Road yarışması, Kuzey Kıbrıs Off Road  Derneği tarafından gerçekleştirilen 2017 yılıOff Road yarışmalarının ilki olan organizasyon oldukça çekişmeli geçti.

Yarış Takvimi Tosfed Tarafından Belirlenir

Yarış Takvimi Tosfed Tarafından Belirlenir

Doğa ve yarış tutkunlarını biraraya getiren Off Road yarışları Türkiye Otomobil Federasyonu tarafından hazırlanan bir takvim uyarınca gerçekleşir. 

Yıl içinde gerçekleşen Off Road Yarışları Nisan ayı sonunda SİNOFF ile başlar, Mayısda ARDOFF ile devam eder. Temmuz ayında 54SPOR Off Road yarışları akabinde ANDOOF ,İPSK ve KARDOOF yanı sıra Ekim ayında VEZİROOF Off Road yarışları ile son bulur. 

Türkiye Otomobil Federasyonu tarafından çok sayıda yerli ve yabancı yarışmacının katıldığı mücadeleler farklı illerde ve zorlu parkurları içerir.

Off Road Yarışlarına Katılım

Off Road Yarışlarına Katılım

Her türlü arazi koşulu ile micadele etmek ve parkurları en iyi biçimde tamamlamak için gerekli olan her türlü alt yapıyı almak Off Road yarışlarına katılmanın en başlıca kuralıdır.

Lisans sahibi,olmak bir Off Road yarışmacısı olmak için yeterli bir kuraldır. Öteyandan Off Road masraflı bir spor dalı olduğu için iyi bir araç ve yeterli bir bütçeye sahip olmanızda Off Road yarışmacısı olmak için öncelikli kuralların başında gelir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları