Motor sporlarının arasında duygusu olan tek motor sporu Off Road’ dur desek yalan olmaz. Çünkü off road farklı bir yaşam felsefesi haline gelmiş bambaşka bir mücadeledir. Doğanın sert yapısı, aracın karakteri, sürücünün duyguları hepsi bir araya gelerek bambaşka bir sentez ortaya koyarlar.

Motor sporlarının arasında duygusu olan tek motor sporu Off Road’ dur desek yalan olmaz. Çünkü off road farklı bir yaşam felsefesi haline gelmiş bambaşka bir mücadeledir. Doğanın sert yapısı, aracın karakteri, sürücünün duyguları hepsi bir araya gelerek bambaşka bir sentez ortaya koyarlar. Bu da tanımlaması güç bir yaşam felsefesi ortaya çıkartır. Eniyi off road yarışçıları zaten bu sentezi iyi yapanlar arasında çıkmış ve kendi felsefesini oluşturmuş kişilerdir. 

Off Road Araçlarını Kişiselleştirmek

  Off Road Araçlarını Kişiselleştirmek

Aksesuar ve off road ayrılmaz bir bütündür. Aksesuarsız bir off road aracı asla düşünülemez çünkü bu aksesuarlar araçlara ruh katmakta ve sürücünün felsefesini ortaya koymaktadır. Doğanın sert yapısını, canlıları kucaklayan anaç halini daha belirgin bir şekilde gösterebilmek için aksesuarlar çok önemlidir. Ayrıca off road araçlarını sadece farklılaştırmaktan başka aksesuarların arazide ki zor şartlara uyum sağlayabilme konusunda da önemli ölçüde katkıları vardır. Çünkü araç üzerinde ki eklentiler olmazsa doğa zorlu şartlarda bu araçlara yol vermeyecektir. Bu da mücadelenin sonu anlamına gelir.İşte bu sıkıntılı durumları yaşamamak için araç üzerinde ki her parçanın farklı bir görevi vardır. Bazıları ruh katar bazıları da destek verir.

Araçlar ve Donanım

  Araçlar ve Donanım

Off road yarışlarında araçlar oldukça önemlidir hatta sürücü ve araç birlikteliği aracın donanımlı olması ile doğrudan ilgilidir. Daha donanımlı bir araç her zaman iyi bir sürücüye destekçidir. Sürücünün iyimi kötümü olduğu en iyi donanım iyi olan araçlar ortaya çıkartır. Birçok zorlu şartta iyi bir sürücü yarışı sürdüğü, fakat doğada nelerle karşılaşılacağı pek  belli olmaz, işte burada araç faktörü ortaya çıkar. Bu faktör yarışı kazanmak ve kaybetmenin arasında ki ince bir çizgi gibidir. Sizi ya zirveye taşır ya dazirveden uzaklaştırır. İşte bu nedenlerden dolayı donanımlı araçlar off road için oldukça önem arz eder. Çünkü iyi bir sürücü iyi bir araç olmadan asla başarıya ilerleyen yolda olamaz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları