Off Road yarışları konusunda bilgi edinmek isteyen İzmirlilerin İzmir Off Road rotaları hakkında bilmesi gereken her şeyi sıraladığımız bir yazı dizisi.

Doğa ile kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı Off Road yarışlarında İzmir önemli bir konuma sahiptir. Çok sayıdaki parkuru ile Off Road yarışmacılarının iştahını kabartan İzmir çetin ve bir o kadar göz alıcı doğası ile hız tutkunlarının yarışlarına ev sahipliği yapılıyor. 

Yağcılar ve Söğüt parkurunun dışında, Karagöl ve  UrlaDemircili-Kapı Kaya arasında en dikkat çeken parkurları bulunan İzmir'de OffRoad rotaları arasında Meryemanadan başlayan, Ejder yaylası ile devam eden ve şirincede son bulan Off Road rotası 104 kilometreyi kapsayarak İzmir'in en uzun rotasını elinde bulunduruyor.

Off Road Tutkunları İçin En Doğru Parkurlar

Off Road Tutkunları İçin En Doğru Parkurlar

Doğa tutkunları için en büyük spor dalı olan Off Road yarışları Türkiye'nin her bölgesinde rahatlıkla yapılabilecek bir spor faaliyetidir. Özellikle İzmir , çetin doğa koşulları nedeniyle çok sayıda Off Road parkuruna ev sahipliği yapmaktadır. 

5,11 kilometre olan Karagöl rotası ile dikkat çeken İzmir'in en uzun Off Road  rotası ise 104 km ile Meryemana-Ejderyaylası-şirince arasını kapsıyor. Muhteşem doğa güzellikleri arasında Off Road yapmanın ayrı bir zevkinin yaşandığı bu rotaların dışında tercih edebileceğiniz zorlu Off Road parkurları da bulunuyor.

İzmir'in güzel olduğu kadar zorlu doğa koşullarında off road yapmaktan yan ise tercihiniz aracınızı iki kat daha gözden geçirmeniz gerekir.

Off Road lastiklerin İzmir'in sert ve engebeleri bol olan arazisinde sizi finale taşıması için dikkatli seçmeniz gerekiyor.

Zorlu Parkurlar Için Doğru Modifiye

Zorlu Parkurlar Için Doğru Modifiye

Off Road aracınızı seçerken doğa şartlarına uygunluğuna dikkat etmeniz gerekir. Ne kadar çok aksesuar kullanırsanız aracınız sizi finale o kadar geç ulaştıracağını hesaba katmalısınız. 

Hangi parkurda yarışacaksanız Off Road Jeep'inizi o parkura göre ayarlamanız oldukça akıllıca olacaktır. Off Road'la yeni ilgilenmeye başladıysanız bir hayli masraflı olan Off Road Jeep modifiyeleri konusunda bilirkişilerden destek almanızda oldukça önemli. 

İzmir Off Road rotalarında olduğu gibi çetin koşullarında yapacağını Off Road'da size gerekli olan aksesuarlar dışında ekstradan alacağınız modifiyeler aracınızı kasmaktan öteye gitmez.

Off Road parkurlarında aracınız için en gerekli olan malzeme Off Road vinçleridir. 

Kuru ve ıslak zeminde yaşayacağınız saplanmalarda ve kaymalarda Off Road vinçleri her zaman işinizi kolaylaştırır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları