Motor sporları arasında en gözde olan sporlardan off road, diğer sporlardan ayrılan yönleriyle dikkat çekiyor.

Bazı insanlar hayatlarına spor yoluyla adrenalin ve heyecan katmayı severler. Siz de eğer kendinize ait yoldan çıkabileceğiniz, başından sonuna kadar heyecanı yaşayabileceğiniz özel bir alanı tercih edenler arasında bulunuyorsanız Off-Road tam da size göre bir spor! 

Off Road kelime anlamı olarak yol dışı demektir ve özellikle yarışlar için yolun dışında bulunan bölgelerde parkurlar oluşturulur.

Off Road sporunu sevenler genellikle normal şekilde ulaşılamayan hedeflere varmayı amaçlayanlar arasından çıkmaktadır çünkü Off Road sporunun ilk ortaya çıkış nedeni buradan doğmuştur; doğal olarak bu tarzdaki insanlara daha fazla hitap edebilmektedir. Off-Road, arazi araçları; (4x4 )jiplerle yapılmaktadır. 

Off-Road Jipler başta standart, en bilinen modelleriyle bu sporda kullanılmaktayken artık sürekli yeni donanımların eklenmesiyle geliştirilen çok daha güçlü araçlar olarak yarışçılar tarafından kullanılmaktadırlar. 

En bilinen Off-Road Jipleri: Toyota, Suziki, Mitsubishi, Mercedes, LandRover, Jeep, Hummer, Chevrolet

En İyi Off-Road Deneyimi için En iyi Lastikleri Seçmelisiniz

En İyi Off-Road Deneyimi için En iyi Lastikleri Seçmelisiniz

Off Road zorlu doğa koşullarında yapabileceğiniz bir spor olduğu için bunun hakkını vermek istiyorsanız, Off-Road arazi araçlarının lastiklerini amaca uygun bir biçimde seçmeniz gerekmektedir. Off Road lastikleri kesinlikle doğa koşullarına, arazi şartlarına göre tercih edilip, araca takılmalıdır. Benzer önem tabi ki Off-Road jantları için geçerlidir. 

Genel kullanım olarak A/T Tip Off-Road Lastikleri en yaygın olanıdır. Kişi, başlangıç düzeyinde ise rahatlıkla bu lastik modeliyle Off-Road macerasına start verebilir. Bu tip lastik aracın tutuş gücünü arttırır.

Doğada Harika Bir Macera Sizi Bekliyor!

Doğada Harika Bir Macera Sizi Bekliyor!

Off Road maceraları ister yarış olarak ister diğer amaçlarla yaşanıyor olsun, her şekilde hayata renk katan en güzel anlar arasında bulunmaktadır. 

Gittikçe popüler hale gelmektedir; bunda etken olan faktörlerden bir tanesi de insanların şehir yaşamından kaçabilecekleri güzel bir seçenek bulmuş olmalarıdır. Off-Road sporu yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi; aracınızda mutlaka Off-Road Vinç ekipmanının bulunuyor olmasıdır. Doğada aracınızla tek olarak ya da takım olarak ilerleyecekseniz her ikisi için de aracınızda mutlaka bulunmasını önereceğimiz bir donanımdır.  

Off Road Vinç sayesinde arazideki zorlu koşulları daha rahat geçebilirsiniz. Arazide saplanıp kaldığınızda, aracınız çamura battığında,rampa ve dik çıkışları gerçekleştirirken ( bunlar gibi birçok arazi engeliyle karşılaştığınızda) vinç size yardımcı olacaktır. Vinç türleri arasında hidrolik basınçlı, mekanik modeller olabildiği gibi elektrikli çeşitler de mevcuttur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları