Off road araçlarını yapıldığı yerler ve off road lastikleri başta olmak üzere off road jeep ve off road vinç hakkında bilmeniz gereken her şeyi içinde barındıran bir yazı dizisi.

Piyasada zorlu doğa koşulları için halihazırda bir kaç firmanın çıkartığı 4X4 'ler bulunurken bunlarda tam anlamı ile Off Road için uygun halde değildir. 

Çeşitli modifiyeler ile Off Road parkurlarına uygun hale getirilen araçlar için özel mekanlar arıyorsanız sanayi sitelerinin yolunu tutmanız gerek. 

Bunun dışında çağın en büyük nimeti olan internet aracılığı ile de en iyi modifiyeyi yapan ve aksesuarlarını satan yerlere ulaşmanızda mümkün. 

Fiyat aralığı bir hayli fazla olan modifiye ürünlerini almak ve aracınıza uygulamak ise oldukça masraflı. 

Önce Lastikler Modife Edilmeli

Önce Lastikler Modife Edilmeli

Ünlü firmalarının çıkartığı arazi şartlarına uygun olan bir çok marka 4x4'ler yarı arazi yarıda asfalt kullanımına uygun üretildikleri için işlem görmeden Off Road koşullarına ulaşamaz.

Bu nedenle zevkinize uygun herhangi bir markanın 4x4 jeepini alıp bunu modifiye ederek kendi tarzınızda bir Off Road araçına dönüştürebilirsiniz. Off Road modifiye işlemine önce lastiklerden başlayabilirsiniz. 

Arazi koşullarına uygun Off Road lastikleri, mekanik aksama uygun büyüklüğe yükseltilip arazide zemini daha iyi kavrayan ve hızlı hareket edebilen kabiliyete sahip olmalıdır. Off Road'a yeni başlayanlar için Off road jeepleri için tercih etmeleri gereken en önemli unsur, ucuz ve her darbede kolay değişebilen parçaları olan modeller  olmasıdır.

Her işte olduğu gibi Off Road parkurlarının acemileri etapları tamamlama sırasında zor anlar yaşar ve araçlar büyük oranda zarar görür. Maliyetin aşağı çekilmesi için en düşük modelde hatta ikinci el jeepler bile ilk seferinde iş görür. 

Off Road 'da Olmasa Olmasa Tek Aksesuar Vinç'dir

Off Road 'da Olmasa Olmasa Tek Aksesuar Vinç'dir

Çetin ve zorlu arazi şartlarında yapılan Off Road etaplarında yolda kalma devrilme ve saplanma olaylarında Off Road yarışmacısının en büyük yardımcısı Off Road vinç'dir. Sentetik ve çelik başta olmak üzere birçok boyda ve çeşitte bulunan Off Road vinçleri, uzaktan kumandası, askı aparatları ve yedek parçaları ile her keseye uygun olarak raflarda yerini alır. 

Her koşulda rahatlıkla kullanılabilen Off Road vinçleri dik çıkışlarda ve aracın saplandığı yerden kurtarılmasında oldukça fonsiyonel kullanılan bir aksesuardır. 

Elektrikli, mekanik ve hidrolik basınçlıolarak kullanılabilen Off Road Vinçlerini seçerken aracınızın kilosunu hesabakatmanız gerekir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları