Ceviz festivali adı altında gerçekleşen off road yarışları, yarış takvimi ve festivalde neler olduğu hakkında merak edilen her şey bu yazıda!

4. Şebinkarahisar Ceviz Festivali Kapsamında gerçekleşen birinci Off Road yarışları gerçekleşti. Ülke genelinde düzenlenen birçok festival etkinlikleri, kapsamında off road yarışlarına da yer verilerek il dışından gelen ziyaretçilerin yardımıyla bölge tanıtımlarını sağlıyor. 

Ceviz festivali adı altında gerçekleşen Off Road yarışmaları, tüm heyecanı ile hazırlanan piste gerçekleşirken kıyasıya geçen mücadeleye çok sayıda sporcu katıldı.

Şebinkarahisar'da İlk Off Road Yarışması

Şebinkarahisar'da İlk Off Road Yarışması

Her geçen gün yoğun ilgi ile izlenen Off Road Yarışları ve bir çok festival ve etkinlik kapsamında yapılıyor. 

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 4. Şebinkarahisar Ceviz Festivali kapsamında ilki yapılan Şebinkarahisar Off Road yarışlarına geniş bir katılım sağlandı. Zorlu parkurları başarı ile geçen yarışçıları büyük bir kalabalık coşku ile izledi. 

Doğal güzellikleri ile büyüleyen Şebinkarahisardaki Off Road yarışında dereceye giren sporcular festival kapsamında düzenlen tören ile ödüllerini aldı.

Festivaller kapsamında yapılan özel off road yarışlarının dışında Türkiye Motorsporları Federasyonu 2017 Off Road Yarış Takvimini belirledi. 

Bu takvime göre 29-30 Nisan tarihleri arasında Sinop'ta SİNOFF, parkurları ile başlayan yarışlar, 20-21 Mayıs'da Rize'de ARDOFF, 08-09 Temmuz tarihinde de Sakarya'da 54 SPOR parkurları ile devam edecek. Yine Temmuz ayının 29-30'unda Ankara'da yapılacak ANDOFF yarışları ile tam gaz devam edecek yarış takvimi 19-20 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Park'ta Off Road severleri buluşturacak. 

16 Eylül ve 17 Eylül tarihleri arasında Karabük KARDOFF yarışlarının ardından TMSF Off Road Yarış takvimi 21-22 Ekim tarihleri arasında Marmaris'de yapılacak VEZİROFF parkurları ile son bulacak.

Off Road’a İlgi Giderek Artıyor

Off Road’a İlgi Giderek Artıyor

2017 yılı Off Road yarış takviminde yer alan yarışlarda off road izleminin zevkine varmak isteyenler içinde parkurların belirli bölümlerinde seyir alanları oluşturuluyor. 

Hızla yayılan bir spor dalı olan Off Road yapmak kadar izlemenin de keyif verici olması Off road takviminin dışında özel yarışmalarında ülke geneline yayılması oldukça memnuniyet verici olurken bu yarışmalara yabancı sporcularında katılması dünya genelinde off road alanında giderek ileri seviyelere çıkıldığını gösteriyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları